معرفی کنفرانس

  استادان، پژوهشگران، دانشجویان و علاقه‌مندان

  با عنايت پروردگار چهارمین کنفرانس بین‌المللی و هفتمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست به همراه پنجمین همایش ملی جنگل ایران در ۱ و ۲ آذر ماه 1402 به همت دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد. این کنفرانس با هدف گردهم‌آوری دانشمندان برجسته دانشگاهی، محققان و پژوهشگران برای تبادل و به اشتراک گذاشتن تجربیات و نتایج تحقیقات خود در مورد همه محورهای کنفرانس صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست برگزار می‌شود. همچنین یک پلت­فرم بین‌رشته‌ای برگزیده برای محققان، مجریان و دانشجویان فراهم می‌کند تا جدیدترین علوم، روندها و نگرانی‌ها و همچنین چالش‌های عملی مواجه شده و راه‌حل‌های اتخاذ شده در زمینه‌های کنفرانس صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست را ارائه و مورد بحث قرار دهند.

  کنفرانس صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در تلاش برای:

  - ایجاد یک انجمن برای تبادل اطلاعات در مورد فنون مدیریت جنگل، جنگلشناسی و تحقیقات از طریق جلسات دوره­ای و سایر ابزارهای مناسب.

  - همکاری با ادارات و موسسات ملی و استانی، اعم از دولتی و خصوصی، در شناسایی و حل نیازهای مدیریت منابع طبیعی و محیط زیست.

  - ارتقای آگاهی مردم و سازمان‌­های مربوطه در مورد نیاز به مدیریت منابع طبیعی و محیط زیست.

  - تشویق تحقیق در مورد روش‌­های مدیریت منابع طبیعی و محیط زیست توسط سازمان­‌های دولتی و خصوصی.

  - ترویج همکاری و هماهنگی فعالیت‌ها در بین نهادهای مرتبط با جنبه‌های نظارتی و پایش منابع طبیعی و محیط زیست است.

  لذا از کلیه صاحب‌نظران، محققان و دانشجویان برای شرکت در این کنفرانس دعوت به‌عمل می‌آید. اميد است كه اين کنفرانس با استفاده از تجارب اساتيد بزرگوار و دانشجويان محقق گامي در جهت ارتقاء وضعیت و جایگاه منابع طبیعی و محیط زیست در برنامه‌های توسعه کلان کشور بر دارد.